تصاویر منتخب

دگر شکلیها وجابجایی ها در سدهای خاکی

ژئودینامیک سد ها


به طور کلی تمام سدهای خاکی بنحوی دستخوش دگر شکلی هایی بصورت فشرده شدن و غیره ... قرار می گیرند از آنجا که مواد تشکیل دهنده اینگونه سدها به دلیل دانه ای بودن مقاومت کششی ندارند، در اثر تنشهای اندک ترک می خورند.

از طرفی آب دریاچه ی سد ، بار خارجی اصلی وارد بر سد را تشکیل می دهد و اثرهایی را پدید می آورد که ممکن است موجب آسیب هایی به سد شود و چه بسا سرانجام در نامساعدترین وضعیت به گسیختگی کامل سد بیانجامد.

از آنجائی که شرایط حاکم بر سد و مخزن دائماً در حال تغییر است، جابجایی های افقی و عمودی با زمان و با تغییر ترازهای سطح آب در مخزن تغییر می کند که برخی علل این جابجایی ها مربوط به عکس العمل زمین در مقابل بعضی از نیروهای داخلی و خارجی وارد بر آن می باشد.


نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره سایت

ابتدا حضور جنابعالی را نه به عنوان مهمان بلکه میزبان اصلی وبلاگ نقشه برداری و امور ژئوماتیک خیر مقدم عرض می نمایم. از آنجا که اینجانب جمشید عبدالهیان کارشناس ارشد ژئودزی دارای تجربه کاری برای سازمان نقشه برداری کشور ، سازمان جغرافیایی ، اداره ثبت اسناد و اکنون شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس و از طرفی تنها کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری در غرب مازندران می باشم لذا بر خود لازم و تکلیف دانسته تا هر چند اندک سهم خود را در اعتلای نقشه برداری ادا نمایم. بدین لحاظ با تکیه بر تجربیات گذشته خود که بیش از 25 سال در زمینه اکثر علوم و گرایش های نقشه برداری می باشد مطالب علمی و تجربی مرتبط با علم و فن نقشه برداری و علوم ژئوماتیک، در اختیار همکاران، فعالان و علاقمندان قرار می¬گیرد. و در این راستا از دانش و تجربه سایر همکاران نیز بهره مند خواهیم شد.
مطالبی که در این پست قرار می¬گیرد شامل : ژئودزی ، ژئودینامیک ، نقشه برداری زمینی ، نقشه برداری زیر زمینی ، میکرو ژئودزی ، مسیر ، کاداستر، GPS، RS ، GIS و کارشناسی دادگستری و... خواهد بود و جهت اهتمام هر چه بیشتر ، نظرات همه خوانندگان و همکاران برای اینجانب بسیار ارزشمند خواهد بود.
با احترام؛ جمشید عبدالهیان

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات