تصاویر منتخب

مروری بر"تعیین موقعیت عوارض با GPS"

 دستیابی سریع به اطلاعات جغرافیائی و تعیین موقعیت ، تلاشی است كه امروزه تمام مراكز علمی و فنی جهان در پی آن می باشند. در عصر حاضر پیشرفت علوم ، پیدایش و تكامل تكنولوژی باعث گردیده تا روشها و تكنیكهای تعیین موقعیت همواره در تغییر باشند بطوریكه ورود كامپیوتر و ماهواره در علوم و فنون نقشه برداری توانسته اند دریچه ای نو را در این رشته باز كنند و در این راستا استفاده از ماهواره های GPS جهت دستیابی سریع به تعیین موقعیت در خشكی ، دریا ، هوا و ... تحت هر شرایط جوی انقلابی بوده كه در علم نقشه برداری بوقوع پیوست.

       اما برای ورود به این تکنولوژی جدید نیاز به بررسیهای دقیق در مورد هزینه و تصحیح خطاهای آن می باشد. چرا که اندازه گیریهای سیستمGPS  نیز همانند سایر مشاهدات و اندازه گیریهای نقشه برداری نیاز به بررسی و حذف یا مدوله نمودن خطای سیستماتیک موجود دارد.


نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره سایت

ابتدا حضور جنابعالی را نه به عنوان مهمان بلکه میزبان اصلی وبلاگ نقشه برداری و امور ژئوماتیک خیر مقدم عرض می نمایم. از آنجا که اینجانب جمشید عبدالهیان کارشناس ارشد ژئودزی دارای تجربه کاری برای سازمان نقشه برداری کشور ، سازمان جغرافیایی ، اداره ثبت اسناد و اکنون شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس و از طرفی تنها کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری در غرب مازندران می باشم لذا بر خود لازم و تکلیف دانسته تا هر چند اندک سهم خود را در اعتلای نقشه برداری ادا نمایم. بدین لحاظ با تکیه بر تجربیات گذشته خود که بیش از 25 سال در زمینه اکثر علوم و گرایش های نقشه برداری می باشد مطالب علمی و تجربی مرتبط با علم و فن نقشه برداری و علوم ژئوماتیک، در اختیار همکاران، فعالان و علاقمندان قرار می¬گیرد. و در این راستا از دانش و تجربه سایر همکاران نیز بهره مند خواهیم شد.
مطالبی که در این پست قرار می¬گیرد شامل : ژئودزی ، ژئودینامیک ، نقشه برداری زمینی ، نقشه برداری زیر زمینی ، میکرو ژئودزی ، مسیر ، کاداستر، GPS، RS ، GIS و کارشناسی دادگستری و... خواهد بود و جهت اهتمام هر چه بیشتر ، نظرات همه خوانندگان و همکاران برای اینجانب بسیار ارزشمند خواهد بود.
با احترام؛ جمشید عبدالهیان

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

تصاویر برگزیده

شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات